MIKIMilí rodičia!

Stmieva sa, vonku je zima a trošku snehu, no chýba smiech, nepočuť zvuk zvončekov, nezavadzajú pobehujúci nezbední čertíci, nelietajú usmievaví anjeli, po cestách sa netúlajú vyobliekaní Mikuláši. No na milé malé sladké darčeky istotne nezabudli. A ak k Vám ešte nezavítali, do polnoci to určite stihnú.

Aj ja by som bol najradšej nositeľom dobrých správ, no ešte dnes sa tak neudeje. Bude mi musieť stačiť, že Vám neoznámim žiadne zlé, strašidelné, nepríjemné a negatívne správy.

Istotne si kladiete otázku, ako ďalej v škole od zajtra, od pondelka 06.12.2021. Nuž teda takto:

 

  1. Prevádzka Materskej školy pokračuje v režime, ktorý bol nastavený minulý týždeň. Ak by som bol v utorok nahlásil na RÚVZ v Žiline počet chýbajúcich detí, určite by nám od stredy prerušili prevádzku na sedem pracovných dní. Keďže však do škôlky nastúpili iba deti, ktoré boli bez príznakov akejkoľvek choroby, rozhodol som sa ponechať materskú škôlku otvorenú. Chcem Vám poďakovať, že ste zodpovedne pristúpili k mojej prosbe.
  2. Žiaci 1. ročníka sa v týždni od 6.12. 2021 do 10.12.2021 učia dištančne – na diaľku, na základe pokynov triednej učiteľky.
  3. Chorobnosť žiakov 2.ročníka bola v uplynulom týždni veľmi vysoká. Očakávame, že zajtra sa ich veľká časť opäť vráti do školy. Verím, že tak urobia iba úplne doliečení žiaci, aby sme predišli nepríjemnostiam. Učia sa teda prezenčne – v škole.
  4. Žiaci 3. ročníka sú na základe nariadenia RÚVZ v Žiline v karanténe. Túto informáciu som prevzal telefonicky. Písomné vyjadrenie bude doručené zajtra prostredníctvom slovensko.sk. Bude v ňom uvedený nielen začiatok ale aj ukončenie karanténnych opatrení. Okamžite po doručení bude zverejnené aj na stránke školy. Žiaci 3. ročníka sa učia dištančne – na diaľku. Do školy môžu prísť iba tí, ktorí majú výnimku z karantény (očkovaní, majúci potvrdenie o prekonaní kovidu nie staršie ako 180 dní).
  5. Žiaci štvrtého ročníka sa učia prezenčne – v škole.
  6. U žiakov prítomných v škole bude neustále dôsledne sledovaný ich zdravotný stav a v prípade podozrenia na akékoľvek zhoršenie budeme kontaktovať rodičov.
  7. ŠKOLSKÝ KLUB bude od pondelka 06.12.2021 v prevádzke pre všetky deti, ktoré nie sú v karanténe, ktoré majú výnimku z karantény, ktoré sú zdravé a ktorých rodičia to nevyhnutne potrebujú. Ak vaše dieťa bolo vo štvrtok 02.12.2021 alebo v piatok 03.12.2021 v ŠKD, vzťahuje sa naň karanténa nariadené RÚVZ.
  8. Ja, aj všetky pani učiteľky spĺňame podmienky vyplývajúce z nariadení týkajúcich sa stretávania sa s deťmi v škole. Všetci očkovaní, všetci testovaní, niektorí už s „čudom“ zviedli víťazní zápas. Aj napriek tomu si veľmi dobre uvedomujeme, čo sa okolo nás deje. Vieme, že nás to s najväčšou pravdepodobnosťou neobíde, že aj na nás to skočí, no urobili a stále robíme všetko pre to, aby sme boli pripravení, aby sme to čo najľahšie zvládli a ak sa to stane, aby sme to zbytočne dobrovoľne nevedome nešírili medzi tými, ktorých denne stretávame.
  9. A opäť vás chcem poprosiť o spoluprácu. Nerobme paniku, buďme obozretní, vnímaví, ohľaduplní, zodpovední, pokorní, láskaví, usmiatí a verme overeným informáciám. Klamstiev, výmyslov, hlúpostí a bludov je v poslednom období okolo nás viac ako pravdy. Nedajme sa zmiasť, nedajme sa obalamutiť, nesadnime na lep niekomu, komu neradno veriť ani jeho nos medzi očami.

Prajem vám pokojný zvyšok nedeľného večera. Ak ste zdraví, nech to trvá čo najdlhšie. Ak ste chorí, nech to trvá čo najkratšie a nech to má ľahký priebeh.