Milí rodičia!

Dúfal som, že sa to nestane, no situácia sa zhoršuje a zastihlo to aj našu školu.

Na základe hlásenia rodičov bol dnes potvrdený pozitívny test u žiačky 3. ročníka. Test bol vykonaný doma pomocou samotestu, ktorý ste na začiatku školského roka dostali pre žiakov základnej školy. Následne bol potvrdený AG testom v zdravotníckom zariadení v Bytči.

Kontaktoval som RÚVZ v Žiline a na základe konzultácie Vám oznamujem nasledovné:

1. Žiaci 3. A triedy ZŠ s MŠ Hvozdnica budú počnúc dnešným dňom v karanténe. Koniec karantény Vám bude oznámený na základe informácií z RÚVZ. Od pondelka bude prebiehať vyučovanie dištančne, na základe pokynov triednej učiteľky. Pokiaľ sa na Vaše dieťa vzťahuje výnimka z karantény (disponujete potvrdením o prekonaní ochorenia COVID nie starším ako 180 dní), môže prísť v pondelok do školy. Jeho vyučovanie bude zabezpečené prostredníctvom IKT a to pripojením sa k dištančnému vyučovaniu 3.A triedy.

2. Žiaci, ktorí boli včera, 02.12.2021 v ŠKD budú od pondelka taktiež v karanténe, nakoľko došlo ku kontaktu s pozitívnou osobou v uplynulých dvoch dňoch od zistenia pozitívneho výsledku na prítomnosť Covid. Pokiaľ sa na Vaše dieťa vzťahuje výnimka z karantény (disponujete potvrdením o prekonaní ochorenia COVID nie starším ako 180 dní), môže prísť v pondelok do školy. Jeho vyučovanie bude zabezpečené prostredníctvom IKT a to pripojením sa k dištančnému vyučovaniu 3.A triedy.

3. Žiaci 1. ročníka, vzhľadom na zvýšený počet chýbajúcich detí (3 deti choré, 4 deti v karanténe) sa od pondelka učia dištančne na základe pokynov triednej učiteľky.

Ostatných tried, ani vyučujúcich sa karanténa zatiaľ netýka.

Milí rodičia žiakov základnej aj materskej školy!

Čudo sa k nám priblížilo na dostrel. Veľmi pekne Vás prosím, zvýšte svoju ostražitosť!

Zároveň Vám chcem poďakovať za zodpovednosť, najmä rodičom materskej školy, ktorí nám poslali do škôlky v utorok iba skutočne zdravé deti. Vďaka tomu sme mohli ponechať škôlku otvorenú. Vytrvajte, prosím Vás v tom, aby sme vydržali čo najdlhšie. Môžem vás ubezpečiť, že nie je našim cieľom zatvoriť škôlku alebo školu. Našou prioritou je byť otvorenými pre tých, ktorí to potrebujú.

 Ďakujem za pochopenie, chorým prajem skoré uzdravenie a teším sa na opätovné stretnutie.

GABRIEL