NOVÉ INFORMÁCIE

Milí rodičia!

Dnes nový minister školstva informoval o ďalších opatreniach, ktoré boli prijaté v súvislosti so súčasnou situáciou.

Uvádzam tie, ktoré sa týkajú našej školy, farebne označím moje vlastné komentáre. 

 - Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.

- Ministerstvo školstva bude robiť všetko preto, aby bol školský rok štandardne ukončený. Možno to situácia s vírusom skomplikuje, no minister školstva verí, že to spoločne zvládneme a hlavne ostaneme zdraví. Ubezpečil učiteľov a rodičov, že neprebrané učivo sa nebude považovať za problém a presunie sa do ďalšieho ročníka.

- Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. Zápis do 1. ročníka na našej škole bude prebiehať elektronicky. Rodičia si budú môcť na našej stránke tlačivo, ktoré v počítači vyplnia a odošlú na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Rodičia, ktorí túto možnosť nemajú, budú môcť prísť osobne v stanovenom termíne do školy a tlačivo vyplniť.

- Podávanie žiadostí do materských škôl bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020. Tlačivo si budú môcť rodičia stiahnuť z našej stránky, elektronicky vyplniť a mailom poslať na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..  Presné pokyny budú uverejnené včas na stránke školy.

- Minister už v súvislosti s prerušenou výučbou na školách rokoval s riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom. Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami.

- Rovnako predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka bude k dispozícii v najbližších dňoch. Už dnes, 24.03.2020 je toto webové sídlo prístupné, no je tam zatiaľ uverejnená iba predpokladaná štruktúra webovej stránky, jednotlivé odkazy ešte nefungujú. Sám som zvedavý, čo nám táto stránka prinesie.

- Minister Branislav Gröhling vyhlásil: "Budem sa snažiť hľadať ďalšie riešenia, ako toto celé rodičom aj učiteľom uľahčiť. Chcel by som zároveň vyzvať rodičov aj učiteľov, aby boli zhovievaví, aby spolu komunikovali, počúvali sa a snažili sa vzájomne si pomôcť. Pre nás všetkých je to nová situácia. Preto sa snažme, prosím, čo najviac spolupracovať, " 

- Aby sa naša spolupráca a komunikácia posunula o stupienok vyššie, v najbližších dňoch sa začneme oboznamovať s portálom www.bezkriedy.sk . Prostredníctvom SMS dostanete prihlasovacie heslá pre Vaše deti. Na stránke školy budem postupne uverejňovať aj manuál ako sa na portál prihlásiť a ako s nim pracovať, aby som Vám čo najviac uľahčil prácu s týmto portálom.

Pokiaľ by ste mali nejaký problém, píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .