Dňa 14.februára 2018 sa konalo školské kolo v recitačnej súťaži v prednese prózy a poézie HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. Prednášajúci veľmi prekvapili porotu výberom ukážok a ich prednesom. Ohodnotiť najlepších recitátorov bolo veľmi ťažké, pretože všetci boli úžasní. Nakoniec sa porota rozhodla umiestniť na druhé a tretie miesto viac recitátorov. Všetkým zo srdca gratulujeme!!

Víťazky súťaže  Mária Kohútová a Kristína Lepišová nás budú reprezentovať na OKRESNOM KOLE v Bytči.     Držíme im palce!!  

Vyhodnotenie prednesu prózy:

1 .miesto: Mária Kohútová  (4.A)

2. miesto: Lucia Hatašová (4.B), Samuel Škero (3.A) 

3. Vanesa Králiková (4.A)

 

Vyhodnotenie prednesu poézie:

1.miesto: Kristína Lepišová (4.B)

2. miesto: Alexandra Jánošíková  (4.A ), Pavol Cigánik (4.A), Alexander Prílepok (4.A), Lukáš Cedzo (4.B),              

Viktor Kameniar (4.B), Nina Pavlíková (2.A)

3.miesto: Pavol Jakubík (4.A), Lenka Cedzová (3.A), Peter Hraboš (3.A), Veronika Hajdúchová (2.A),            

Vanesa Škerová (2.A)  

Tak, a máme za sebou prvú polovicu školského roka! Veselo sme sa s ňou rozlúčili vo štvrtok, 1. februára, spoločným školským karnevalom. Decká sa premenili na čarovné bytosti, rozprávkových hrdinov, rôzne postavy z ríše zvierat alebo si jednoducho vyskúšali dospelácke povolania. Do tanca nám hral skvelý DJ v podaní pána riaditeľa, za čo mu veľmi ďakujeme. Ako nám bolo super, si môžte pozrieť kliknutím tu.

 

karneval 01

Je to neuveriteľné, ale  prvý polrok už máme za sebou. Za naše snaženie v učení sme boli odmenení prvým vysvedčením, na ktoré sme sa veľmi tešili.   

Dňa 13.11.2017 sme mali IMATRIKULÁCIU a  pán riaditeľ nás pasoval za žiakov našej školy. Vtedy sme boli plní očakávania, čo nás v škole čaká. Dnes  sme už prváčikovia, ktorí vedia čítať vety, písať vety a počítať príklady do 10. Toto všetko sme zvládli sa naučiť za päť mesiacov. Budeme sa usilovne učiť aj naďalej.                              

Vaši prváci

Za super vysvedčenia nás čakala malá odmena. Hádajte aká?? No predsa pizza!  Klik na fotky sem.

 

 20180131 114122

Posledný školský deň v roku 2017 sa už tradične niesol v znamení vianočnej besiedky. Bohatý kultúrny program si pre nás všetkých pripravili žiaci v spolupráci so svojimi učiteľkami. Kto prišiel, mal možnosť si vypočuť tradičné i menej známe vianočné piesne a koledy, pozrieť si obľúbenú rozprávku o Popoluške, vnoriť sa do vianočných príbehov, či pozrieť si tanečné vystúpenie. Veríme, že sa Vám besiedka páčila a o rok sa prídete pozrieť opäť.

Fotografie z besiedky si môžte pozrieť kliknutím sem .

clanok                                                  spoločná pieseň na záver

Aj tento rok navštívili našu školu žiaci ZUŠ v Bytči, aby nám spríjemnili predvianočné obdobie svojimi umeleckými výkonmi. Postupne sa nám predstavili mladí umelci so svojimi hudobnými nástrojmi či spevom. Deti tak mali možnosť vidieť a vypočuť si hru na keyboard, zobcovú flautu, akordeón, husle, saxofón a tiež kontrabas. Naši najmenší, škôlkari, mali dokonca možnosť zapojiť sa s využitím detských hudobných nástrojov - rolničiek a hrkálok. Svojou hrou na akordeón nás potešil aj náš žiak Paľko z 2.A triedy.

Viac foto: tu

Všetkým ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie! 

zus3

 

 

Trošku oneskorene, ale predsa, nás dnes prišiel pozrieť Mikuláš rovno do školy! Najskôr nám Mikuláš spolu s anjelom a čertom zahrali milé predstavenie a po ňom, nám spoločne rozdali sladké balíčky. Vyzeralo to presne takto: Mikuláš 2017

P1050086

pazicka 5

Dnes, 5. decembra, navštívila našu školu pani Pažická so svojím súborom. Ako vždy, zahrali nám krásne hudobno - dramatické predstavenie, ktoré nás všetkých príjemne naladilo na práve prichádzajúcu bielu zimu. Predstavenie sa páčilo každému, od celkom maličkých školkárov až po najväčších školákov, vrátane nás, pedagógov. Všetci vieme, že deti z Hvozdnice sú úplne najlepšie a preto Vás určite neprekvapí, že sme pani Martu a Alžbetku odmenili potleskom, a dokonca krátkou básničkou, ktorú nám pripravil pán riaditeľ.

viac foto z predstavenia si môžte pozrieť tu: Vianočné predstavenie

 

bdz

Dňa 24. 11. 2017 bola naša trieda 4.A, spolu s pani učiteľkou L. Jakubíkovou v Bábkovom divadle
v Žiline. Videli sme predstavenie: Hlbokomorské rozprávky. Mohli sme sa v ňom na chvíľku preniesť
pod morskú hladinu, kde žila ryba Biba, ktorá mala polámané zuby. Jedného dňa k nej morský vír
priniesol hada Rada, ktorému sa stále kazilo svetielko - jeho lampášik. Spoločne prišli na to, že vo
dvojici sa im bude žiť lepšie, lebo každému z nich niečo chýbalo a navzájom sa dopĺňali. Odniesli sme
si z neho peknú myšlienku o priateľstve. Boli sme z toho nadšení! Predstavenie sa nám totiž veľmi
páčilo!!!


Určite vám to dosvedčia aj tieto fotky :).

 

Majka zo 4.A

bdz1

 

 

starhrad

Koncom októbra sme sa vydali na turistiku do Malej Fatry. Našim cieľom bolo navštíviť zrúcaninu hradu Starhrad, ktorý sa vypína v blízkosti rieky Váh, oproti hradu Strečno. Určite ste už mnohí z Vás zazreli túto pamiatku cestou popod Strečno smerom na Martin. Hrad sa nachádza v národnom parku Malá Fatra v malebnej lesnej krajine. Z hradu je možné pozorovať úžasný výhľad na okolitú krajinu so známym Domašinským meanderom.

Prístup na hrad vedie z obce Nezbudská Lúčka, po červenej turistickej značke približne 1 hodinu. Na výlet sme cestovali autobusom aj vlakom, čo bol pre niektorých z nás prvý železničný zážitok.

 

Ako sa nám na výlete páčilo, si môžte pozrieť tu: Starhrad

 

žiaci 4.A