Aj tento rok, pri príležitosti MDD, čakali pre všetky deti našej materskej i základnej školy rôzne skvelé akcie. Začalo to návštevou sokoliarov, ktorí nám so svojimi dravcami predviedli fascinujúce kúsky, pokračovalo premietaním rozprávky Malý Yeti v Kine Bytča a na záver sme to osviežujúco ukončili vďaka návšteve Dobrovoľných hasičov z Kolárovic. Že si deti užili kopec zábavy, posúďte sami z týchto fotografií.

IMG 0398

Dňa 13.4. 2018 deti 1.A triedy a 3.A triedy navštívili Krajskú knižnicu v Žiline. Pre prváčikov to bola prvá návšteva - bolo na nich vidieť nielen radosť, ale aj zvedavosť. So záujmom si listovali, prezerali a už aj čítali krásne detské knižky. Od pani knihovníčky sa cez rozprávkový príbeh dozvedeli veľa o včielkach a nakoniec si aj vyrobili zo včelieho vosku dekoráciu sviečky. Tretiaci boli v tejto knižnici druhýkrát a tí zasa spoznávali hlbokomorský svet a naučili sa aj, ako sa rýchlo a jednoducho dá vyrobiť vlastná knižka. Už teraz sa všetky deti tešia na ďalšiu návštevu tejto knižnice!

SAM 2235

Posledný aprílový týždeň strávili naši štvrtáci v škole v prírode v Ždiari. Zážitok to bol parádny, plný nových skúsenosti aj poznatkov. Vačšinu času sme skutočne trávili vonku a to formou zaujímavých a náučných aktivít v lese i na lúke. Okrem toho sme navštívili aj Beliansku jaskyňu či Spišský hrad. Decká boli skvelé a veríme, že si na tento týždeň rady spomenú aj za pár rokov!

Foto si môžete pozrieť kliknutím tu.

IMG 9216

Minulý piatok, navštívili štvrtáci Krajskú knižnicu v Žiline. Pripravená tu bola pre nich interaktívna prednáška na tému ľudové rozprávky. Okrem toho, mali žiaci možnosť si pozrieť oddelenia knižnice, naučiť sa vyhľadať literatúru podľa zaradenia či prelistovať si zaujímavé knihy. Najdôležitejšie však je, že ich návšteva knižnice zaujala a veríme, že sa sem čoskoro vrátia. Fotky z návštevy knižnice si môžete pozrieť kliknutím tu.

IMG 8923

Dňa 6.4. 2018 naši predškoláci a prváci zažii zaujímavé predpoludnie s lesnými pedagógmi zo štátneho podniku LESY SR š.p., OZ Považská Bystrica. Krorí si pre deti pripravili rôzne hry a súťaže zamerané na spoznávanie života v lese. Deti sa oboznámili o živote lesných vtákov a vyskúšali si formou hry, ako kŕmia vtáčí rodičia svoje malé vtáčiky. Zaujímavá bola súťaž o búrkovom mraku. Deti prenášali malou naberačkou vodu z jednej nádoby do druhej. Vyšantili sa aj pri náháňačke, keď líška chytala myši. Škôlkari a školáci si overili svoje poznatky o lesných zvieratkách a ich rodinkách, tak že skladali puzzle a veľmi ich to bavilo. Pútavý bol aj rozhovor o listnatých a ihličnatých stromoch. Potom si naši šikulkovia svoje poznatky o stromoch overili formou pracovného listu. Všetci sme mali zo stretnutia pekný zážitok a takto sme si pripomenuli, že apríl je mesiacom lesov a naše lesy musíme chrániť.Toto zaujímavé a poučné stretnutie si pripravili Ing. E.Gabovičová, Ing. A.Kaššáková, Ing. N.Jung, za čo im veľmi pekne ďakujeme.                         Klik na fotky!

Veľkonočná výstava výrobkov, ktorú pre Vás pripravili deti materskej a základnej školy spolu s CVČ Hvozdnica a Obecným úradom, bola taká krásna a inšpirujúca, že zaujala aj pozornosť regionálnej televízie Severka. Záznam z jej návštevy vo Hvozdnici, si môžete pozrieť na tomto odkaze.

vystava

Schopnosť čítať s porozumením je veľmi dôležitá zručnosť, ktorú človek môže v živote získať. Čítanie a čitateľská gramotnosť sú dôležité pri získavaní vedomostí a pri dosahovaní cieľov v osobnom a pracovnom živote. Dnes sme mali na našej škole 9. ročník "Čitateľského maratónu". Zúčastnili sa ho žiaci 1.- 4. ročníka, ktorí  pod vedením svojich triednych učiteliek sa striedali pri čítaní príbehov z knihy Vulkánikovia sa nedajú. Každý účastník sa podpísal na prezenčnú listinu. Náš maratón trval tri hodiny. Takto sme si pripomenuli MESIAC KNIHY a strávili sme príjemné chvíle pri čítaní zaujímavých príbehov..

Dňa 28.2. 2018 sa deti z 1.A a 3.A zúčastnili divadelného predstavenia ,, Škaredé káčatko" v Bábkovom divadle Žilina. Moderné predstavenie rozprávky sa deťom veľmi páčilo. Za krásneho zimného počasia sme sa vracali šťastí a bohatší o kultúrny zážitok. Veríme, že podobné predstavenia na nás ešte len čakajú a veľmi sa na ne už teraz tešíme.

Kto má rád koláče, ruka hore! Tretiaci majú recept na výborný koláčik, ktorý vyskúšali upiecť v škole. Zvládnu ho urobiť deti aj dospelí. Ak chcete vidieť aj dôkaz, klik na foto.

Recept na jablkovo makový koláč

Potrebujeme: 3 vajcia, 1 šálku práškového cukru, 1 šálku polohrubej múky, 3/4 šálky maku, 3/4 šálky oleja a do plnej doliať mieko (studené), 1 prášok do pečiva, 5 stredne veľkých jabĺk, džem, čokoládu na varenie (použili sme Orion čokoládu na varenie /150g/, ktorú sme robili nad parou, do nej sme pridali štvrť Cery /ako stužovač/)

Postup: Vymiešame vajíčka s cukrom. Pridáme múku, olej s miekom a opäť miešame. Následne pridáme mak, prášok do pečiva a postrúhané jablká. Plech pred pečením vymastíme rastlinným tukom. Takto pripravený plech vysypeme hladkou múkou. Pripravené cesto vylejeme na plech a dáme ho piecť na 180 stupňov. Upečený a trochu vychladený koláč potrieme džemom. Keď je koláč vychladený, potrieme ho rozpustenou čokoládou. Dobrú chuť :-)