ORGANIZÁCIA

OPEKAČKA PREDŠKOLÁKOV - KLIK

UVODDňa 14.06. 2022 sa deti z Včielkovej triedy zúčastnili na exkurzii letiska v Dolnom Hričove. Zamestnanci letiska priblížili deťom ako funguje letisko, priestory terminálu a prevádzkové plochy. Deti sledovali odlietanie a pristávanie lietadiel a navštívili priestory vyhradené pre pilotov. Deti mali z návštevy letiska veľký zážitok a výlet ukončili na zmrzline v Štiavniku.

FOTO

UVODKrásny workshop o lesných tajomstvách nám pripravil skvelý Tomáš z Liptova.

Tomáš nám prezradil, ktoré zvieratká nájdeme v našich lesoch, ako navábiť jeleňa, srnca, doviaka, či inú zver. Tiež si preveril znalosti detí, ktoré super obstáli v jeho lesnom kvíze.

Naučno-zábavnou formou spoznávali život v lese, určovali zvuky zvierat, diskutovali o nebezpečenstve pri strete so zverou.

Bol to nezabudnuteľný deň v našej MŠ.Už teraz sa tešíme, keď sa opäť stretneme.

FOTO

VYCHÁDZKA MŠ 04052022 ÚVODDňa 29.4.2022 sa v LIENKOVEJ TRIEDE uskutočnila  branná vychádzka.

DENTAL ALARM MS 2022 UVODDental Alarm učí detičky čistiť si zúbky správne, pravidelne a hlavne s radosťou.

Program pozostáva zo štyroch školení, ktoré vedú vyškolený študentmi zubného lekárstva. Školenia prebiehajú formou prezentácii, názorných ukážok a praktických pokusov, prostredníctvom ktorých sa deti hravou formou učia, ako sa správne starať o zúbky.

FOTO

PLAVÁREŇV dňoch od 25.04. - 29.04. 2022  absolvovali naše VČIELKY plavecký výcvik v Žiline. Predškoláci sa hravou formou zoznamovali s technikou plávania a s bezpečnosťou počas pohybu vo vode pod dozorom profesionálnych tréneriek plávania. Deti mali z plaveckého výcviku veľkú radosť a dúfame, že naň budú dlho v dobrom spomínať. FOTO

DEŇ ZEME 2022Deň 22. apríl je už tradičný ako DEŇ ZEME. Máme radi našu planétu Zem, našu krajinu, prostredie v ktorom žijeme, a preto nám leží na srdci čistota a poriadok nášho okolia.

Naše detičky si pripomenuli tento DEŇ ZEME výtvarným a pracovným stvárnením prírody, poukázali na nebezpečenstvo znečistenia prírody a dôležitosť starostlivosti o našu Zem. Lienky kreslili, rozprávali sa o prírode, sadili semienka a zbierali odpadky.

Cieľom nášho podujatia bolo rozvíjať environmentálne povedomie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu, a tak zveľaďovať životné prostredie. FOTO

ŠIBAČKA 2022Dňa 13.4. 2022sa v LIENKOVEJ TRIEDE uskutočnila VEĽKONOČNÁ ŠIBAČKA :)

Škôlku sme si vyzdobili, prezliekli sme sa do krojov, pripravili kraslice a jediné , čo nám k Veľkej noci chýbalo, bola šibačka. Chlapci si pripravili poriadne korbáče a šlo sa na to. Chlapci šibali, dievčatá výskali, ako sa patrí.

A potom prišli na rad aj veľké dievčatá, pani učiteľky. Veru sme boli také mokré, že sme sa museli aj prezliecť. :))))

Nakoniec sme si zaspievali pesničky: Na dvore býva sliepočka naša a Ťuki, ťuki , ťukalo.

Všetci sme boli odmenení čokoládovými vajíčkami.